Autor : Danielski 6 listopada 2012

Natchnienie i inspirację do napisania tego poradnika znalazłem we wpisie mizzta na jego blogu.
Myślę, że nie zostanę posądzony o plagiat jeśli coś się pokryje, ale piszę czysto subiektywnie i bazuję na własnym doświadczeniu.
Do poradnika i treści w nim zawartych należy podchodzić bardzo elastycznie i nie do końca wszystko brać dosłownie. Co jak co, nie wszystko da się tak obrazowo opisać. Jako że jestem mężczyzną, piszę z perspektywy faceta. Być może z niektórych rad kobiety również skorzystają?

Jeżeli umówiliście się z koleżanką ze studiów/klasy, z pracy, z wolontariatu lub jakiegokolwiek miejsca, w którym widzicie się w miarę codziennie nie użyjecie wszystkich poniższych rad, ponieważ nie będę one skuteczne, a wręcz mogą wydać się idiotyczne. Jednak jeżeli poznaliście dziewczynę na czacie, portalu randkowym, w sklepie, pociągu, autobusie i innych miejscach gdzie kontakt z tą dziewczyną był stosunkowo niewielki i krótki to myślę, że niektóre rady będą przydatne.
Wszystkie punkty były (wielokrotnie) przeze mnie przetestowane i nadal są stosowane.
1. Kiedy pierwsze spotkanie?
Właśnie, kiedy? Jeśli poznałem dziewczynę na czacie lub portalu randkowym to nie lubię zwlekać – z prostej przyczyny – im dłużej się czeka, tym mniej chce się później „klikać” i ględzić na gg, a za tym idzie zanikanie „znajomości” i utrata początkowego entuzjazmu. Zdecydowanie preferuję rozmowy face to face. Jeżeli przez Internet zrobiło się „wrażenie” (ona na mnie, ja na niej) bazujmy na tym i nie traćmy czasu – łatwiej będzie konwersować w rzeczywistości. W tym przypadku czas nie działa na naszą korzyść. Jeśli dziewczyna jest poznana poza wirtualnym światem – wtedy można nieco dłużej zwlekać, bo jesteśmy po pierwszym wrażeniu. Wtedy sami musimy ocenić kiedy, gdzie i jak.
2. Przygotowanie do spotkania
Umówiliśmy się już na spotkanie, godzina 16 tu i tam. Ok, jak się przygotować? Do każdej kieszeni schować karteczkę z potencjalnym tematem rozmowy? 3 godziny przed umówionym spotkaniem ułożyć sobie scenariusz? A może inaczej – po co się przygotowywać?
Najlepszym sposobem jest… nieprzygotowywanie się! Wiecie jak wygląda moje? Najczęściej w ostatniej chwili przypominam sobie, że się umówiłem, na szybko biorę prysznic, mycie zębów, psiknięcie się czymś, ułożenie włosów polegające na przejechaniu dłonią po głowie, ubranie pierwszego lepszego ciucha z szafy. A i zdarzały się spotkania typu – za pół godziny tu i tam. I co wtedy? Samo mycie zębów, psiknięcie i włosy. Co mnie dzięki temu mija? Cały stres z tym związany. A co zyskuję? Spontaniczność, naturalność i improwizację.
3. Przywitanie się
Dobra, doszliśmy na miejsce spotkania. Albo chwilę się czeka na dziewczynę, albo ona już czeka. Najważniejsze – nie spóźniajcie się. Tego nikt nie lubi – ani facet, ani kobieta. Jeśli ona się spóźni – nie bój się jej zwrócić uwagi.
Z dziewczynami poznanymi w Internecie zawsze spotykam się po wymianie fotek. A z nimi bywa różnie – wiadomo - retusz, zdjęcia nowsze, starsze, inna fryzura, dziwne ujęcie itp. itd. Nie raz dziewczyna odbiegała wyglądałem od zdjęcia – i w pozytywną stronę i w tę negatywną. Niezależnie od tego - zawsze bądź sobą. Jeśli odbiega w negatywną stronę – paradoksalnie można rzec, że lepiej dla was, jeśli jesteście raczkujący w podrywaniu. Dzięki temu nauczycie się siebie mając możliwość bycia sobą, nie robiąc na siłę z siebie błazna starając się zaimponować (tak jak byście to robili przy super pięknej seks bombie) – pamiętając, że trening zawsze się przyda (nawet ja nadal trenuję, korzystając z każdej sposobności).
Więc jak się przywitać? „Cześć, Krystian/Zdzisiu/Maurycy” podając rękę, subtelnie, nie za mocno. Szczerze, nawet nie pamiętam co dodaję – tu chyba pojawia się moja naturalna umiejętność zagajenia rozmowy i indywidualnego podejścia do każdej kobiety.
4. Tematy do rozmów
Najczęstszy problem pierwszych spotkań. Tu najczęściej, stety, niestety – musisz wykazać się kreatywnością. Dziewczyny, prawie, że z zasady, bywają bardzo onieśmielone na starcie (choć są wyjątki). Mogą nie wiedzieć o czym mówić, jak odpowiadać, reagować. Więc Ty musisz prowadzić rozmowę, wrzucić ją na odpowiednie tory. Jednak w myśl zasady – mów i pozwól mówić. Musisz udowodnić, że nie jest dla Ciebie problemem zagajenie rozmowy. Jak rozmawiać, o czym? Tutaj nie ma uniwersalności, ponieważ każda kobieta jest inna. Możesz śmiało powtórzyć temat, który poruszyłeś na gg czy na czacie, prosząc by dodała do niego coś więcej i rozszerzyć dyskusję. Rozmawiając, musisz pamiętać, że spotkaliście się dla przyjemności – nie było to obowiązkiem żadnej ze stron i chcecie miło spędzić czas. Wobec tego uważam, że nie warto poruszać (a już na pewno rozwijać) tematu śmierci, polityki, religii, a także uszanować jej odmienne zdanie i czasem ugryźć się w język – przynajmniej na pierwszym spotkaniu. Jakie poruszać? To już zależy od … Twojej wiedzy, jej zainteresowań, miejsca spotkania. Jeżeli nie masz nic do zaoferowania to żaden temat nie będzie dobry. Nie podam przykładowych tematów. Naucz się improwizacji, a zyskasz nie tylko w relacjach damsko – męskich. Bądź świadom swojej wartości, a jednocześnie nie przechwalaj się. Arogancja jest wskazana tylko w niewielkim stopniu i przez "zaawansowanych użytkowników", więc z nią też uważaj. A jeśli jesteś od niej znacznie mądrzejszy – staraj się tego nie okazywać, choć wiem, że jest to kuszące ;)

Jest to pierwsza część poradnika, nad którym długo pracowałem. Nie małą niespodzianką jest dla mnie, że ten temat tyle mi zajął i jestem zmuszony podzielić go na dwie części. Dobrym uzupełnieniem, będzie jeden z moich dawnych wpisów, o których warto sobie przypomnieć. Część druga jest prawie gotowa, ale wrzucę ją najwcześniej jutro, więc nie jest jeszcze zamknięta. Może chcecie bym coś do niej dodał?
Zapraszam do dyskusji.

RGLeave a Reply

Dzięki za komentarz!

Subscribe to Posts | Subscribe to Comments

- Copyright © Czasem widziane -Metrominimalist- Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -