Autor : Danielski 22 stycznia 2013

Każdy facet poznał kiedyś jakąś dziewczynę. I zapewne chciał się jej spodobać, zaimponować. Chciał by ta zainteresowała się nim. Chciałby zdobyć rezerwację. Ale każda kobieta inna. I teoretycznie - każdą kobietę co innego kręci, więc nie ma uniwersalnego przepisu. Ale to w teorii. Śmiem twierdzić, że są pewne "elementy" faceta, które mogą zaimponować większości kobiet. Jakie to elementy? Poczytajcie.
Naturalnie wszystko wypisane poniżej jest moim subiektywnym zdaniem. Oczywiście możesz się z tym nie zgadzać. Każda kobieta jest inna. Podejdźcie do tego na luzie, pamiętając, że jeśli dana kobieta lubi A, to druga może woleć B, a trzecia i A i B. 
Oparte na własnych doświadczeniach i obserwacjach znajomych.

1. Obchodzenie się z dziećmi
Tak, wiem, że w dzisiejszych czasach brzmi to mało poprawnie, ale kochaj dzieci. Kobiety w zdecydowanej większości uwielbiają mężczyzn, którzy potrafią obchodzić się z dziećmi. Masz młodszą siostrę/brata? Lub kuzynkę? Opowiedz jak się z nimi bawiłeś. Opowiedz o tym, że wymalowali cię farbkami, o tym, że wygłupiałeś się z nimi na karuzeli. Ja mam to szczęście, że dzieci mnie często zaczepiają - na placach zabaw, zagadują w pociągu czy w autobusie. Czasem tylko uśmiechają. Gdy jest obok mnie kobieta, z którą się spotykam - widzę błysk w jej oku.
Oczywiście spotkałem wiele kobiet, które twierdzą, że nie lubią dzieci. Ale mimo wszystko doceniają powyższy fakt. Jedno jest pewne - na pewno nic nie tracisz.
Ktoś mi kiedyś powiedział: skoro polubili cię dzieciaczki to musisz mieć dobre serce. Coś w tym musi być.
Kobiety mają w sobie gen matki i podświadomie wybierają faceta w taki sposób, aby ten mógł być w przyszłości dobrym ojcem. Tylko oczywiście nie przesadzaj - nie strasz, że masz nadzieję, że za 9 miesięcy będziesz ojcem. 

2. Śmiech
Gdzieś kiedyś przeczytałem, że śmiech zasłania niepewność siebie u faceta. Jak dla mnie gówno prawda. Kobiety nie lubią ponurych sztywniaków. Śmiej się z siebie, śmiej się z niej. Śmiej się z dziwnego kształtu liścia znalezionego na drzewie. Każdy ma jakąś zabawną anegdotkę z dzieciństwa, z przeszłości. Opowiedz. Tylko sprawdzoną. Poza tym - wyobraź sobie, że na każdej randce nie ma grama śmiechu. Brzmi zachęcająco? Chyba nie. Kobiety lubią gdy facet potrafi sprawić na jej twarzy uśmiech, a kochają gdy potrafi rozśmieszyć do łez.
3. Umiejętność mówienia
Ja jestem mówcą. Tak mi powiedziało kilka kobiet - z resztą nie tylko kobiety. Mówię w taki sposób, że chce się słuchać. Nawet wtedy gdy mówię na temat zupełnie obcy dla rozmówcy. Ty też musisz nauczyć się opowiadać. Nie burczeć pod nosem, nie mówić cicho, bez życia i energii. Zmieniaj ton głosu, gestykuluj, skacz przy tym jeśli trzeba. Mowa ciała jest niezwykle ważna. Poza tym - daj kobiecie emocje - te od siebie. Niech poczuje, że to co teraz mówisz, sprawia, że jesteś poważny, radosny, smutny czy rozdrażniony. Daj kobiecie poczuć, to co ty czujesz.

4. Pewność siebie
Nie wiem czy znam kobietę, która powie - nie kręcą mnie pewni siebie faceci. Oczywiście w rozsądnym wydaniu. Ten punkt łączy się praktycznie z każdym innym w tym zestawieniu. Znasz swoją wartość? Super, niech ona wie za co się cenisz. Chcesz pocałować? Pocałuj. Kiedyś dziewczyna wyciągnęła przy mnie papierosa - zapytałem "będziesz paliła?", "tak" - odpowiedziała. Złapałem ją za rękę, przyciągnąłem do siebie i pocałowałem. "jak zapalisz to już cię nie pocałuję". Nie zapaliła. Pewność siebie ważna jest także w łóżku. Ale to temat na osobny wpis. 
Kobieta musi wiedzieć, że masz swoje zdanie. To kręci. 

5. Spontaniczność, kreatywność, zdecydowanie
Kobieta lubi być zaskakiwana. Chociażby nawet przez drobnostki. Jeżeli na następne spotkanie będzie z niecierpliwością czekała, bo wie, że zapewnisz jej świetną rozrywkę - będzie twoja. Ale bądź też spontaniczny. Realizuj głupie, zwariowane pomysły, które wpadną ci do głowy w danym momencie. To przysporzy wiele frajdy tobie i jej, a także urośniesz w jej oczach. Z tego rodzą się najlepsze wspomnienia. 


Oczywiście listę tą można edytować w nieskończoność. Mógłbym tu jeszcze napisać o czystych butach czy zadbanych dłoniach, ale uważam, że o takie rzeczy należy dbać zawsze, nie tylko przy imponowaniu kobiecie. Mógłbym też napisać, że liczą się także piękne oczy, niezły tyłek czy wielkość członka. Ale to cechy, przynajmniej częściowo, uwarunkowane biologicznie. Jednak napisałem takie naturalne zalety, które można wykryć lub wyuczyć. 
Zapewne część z czytających mnie pań napisze, że dany punkt ją nie dotyczy. Całkiem prawdopodobne. Jednakże powyższe punkty są takie, które na pewno nie obniżą wartości faceta. 

Dużo na temat jak zachować się na spotkaniu z kobietą by było dobrze napisałem tutaj [KLIK] i tutaj [KLIK].

Więc, co was kręci drogie panie? A panowie - może macie własne spostrzeżenia?{ 22 komentarze... read them below or Comment }

 1. "Kiedyś dziewczyna wyciągnęła przy mnie papierosa - zapytałem "będziesz paliła?", "tak" - odpowiedziała. Złapałem ją za rękę, przyciągnąłem do siebie i pocałowałem. "jak zapalisz to już cię nie pocałuję". Nie zapaliła. " Kto, by zapalił?! >D
  Twierdzę, że każda z tych cech- nieprzerośnieta, w rozsądnym natężeniu-kręci :3. Gorzej z przesadzeniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co kręci?(tak, zapomniałam)
   Ciepło. Jak ktoś poświęca trochę uwagi i jest... ciepły, no. Opiekuńczy? Czujesz się dobrze, bezpiecznie, że niczego nie odwali. Godny zaufania. Czujesz się po prostu dobrze... Otwartość też wskazana, bo nie należę do osób, które... Dobrze, jestem po prostu bardziej bierna. Nie podejdę i nie poproszę o numer czy coś. Sercem jestem za kimś kto zrobi pierwszy krok i zainicjuje. Tak, całym, malutkim serduszkiem za kimś kto podejdzie i okaże trochę tego niezbędnego mi ciepła <3.
   Inaczej choćby i miał inne cechy to z raczej zimnym podejściem i olewczością podziekuję. Ja chce się przytulić! <3 (XD) I móc zaufać :3

   Usuń
 2. Ad 1. Nie może być przesadnie, bo pomyślę że jest jakimś zbokiem i jest ze mną, aby ślinić się do dzieciaka. Tak, jestem samotną matką.
  Ad 2. Tak, śmiech i żarty wskazane, ale w granicach dobrego smaku.
  Ad 3. Mówienie mówieniem, ale żeby nie było, że muszę w torebce mieć słownik języka polskiego ;) :P
  Ad 4. Tak pewność siebie kręci.
  Ad 5. Tak tak i jeszcze raz tak

  Ja to lubię takich łobuzów trochę o nieszablonowym hobby. I w ogóle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak - kobiety lubią drani :)

   A co do punktu nr 1 - powinno być oczywiste, że spotyka się i dla Ciebie i dla Twojego dziecka.

   Usuń
  2. Nie zawsze, spotkałam takich, którzy dziecko uznawali za nieistniejące.

   Usuń
  3. utożsamiam się z Twoim gustem.

   H.

   Usuń
 3. Zgadzam się z wszystkimi powyższymi tezami, ponieważ to co przedstawiłeś kręci kobiety. Jednak wiadomo jesteśmy różne i zmienne, więc trzeba uważać z nadmiarem. Ja np. nie lubię nader pewnych siebie samców alfa;) żyrafka

  OdpowiedzUsuń
 4. pewny siebie (nie nazbyt pewny ;) ), zdecydowany(!) w sumie to się zgadzam z tym co napisałeś ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. zgadzam się z tym co napisałeś. mnie kręci inteligencja u faceta. oczywiście nie chodzi mi o to, żeby w trzy sekundy rozwiązywał zadania matematyczne, ale żeby miał coś w tej głowie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ups, to dobrze, że ja rozwiązuję w 5 sekund ;) Dobrze, że są kobiety, które cenią inteligencję. To mi się podoba.

   Usuń
 6. Jeśli chodzi o dzieci, strzał w dziesiątkę. Osobiście nie lubię dzieci i nie zamierzam być matką, ale lubię patrzeć na facetów zajmujących się dziećmi. Nie tyle chodzi mi o bycie dobrym ojcem w przyszłości, ale o to, żeby był opiekuńczy, troskliwy, dla mnie :P

  Śmiech rzeczywiście jest dobrą radą. Ogółem poczucie humoru u faceta jest dla mnie BARDZO ważne. Nie lubię sztywniaków.

  Umiejętność mówienia i PISANIA. Bardzo ważne jest dla mnie wyrażanie się faceta. Umiejętność mówienia o uczuciach, wypowiadania się, elokwentność.

  Pewność siebie, to zależy. Co za dużo to nie zdrowo... Lubię lekko nieśmiałych facetów, ale stanowczych:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, o umiejętności pisania to całkowicie nową notkę mogę napisać :)

   Usuń
 7. pewność siebie, czasami niektórzy mają jej zbyt dużo ;)
  ale punkt 1 jak najbardziej tak. facet lubiący dzieci, coś wspaniałego. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. No toś trafił w punkt;)
  zgadzam się o dziwo z każdą cechą.

  OdpowiedzUsuń
 9. 1. Zgadzam się w 100%. Uwielbiam facetów, którzy na co dzień są twardzielami, a miękną przy bezbronnym i niewinnym dziecku. Osobiście taki widok rozkłada mnie na czynniki pierwsze.
  2. Mnie samej buzia nie zamyka się od śmiechu i nawet zauważyłam w kącikach ust pierwsze zmarszczki mimiczne, tak więc obecność faceta z poczuciem humoru - jak najbardziej wskazana. Podobno uśmiech to pół-pocałunek.
  3. Hmmm... Chyba nie jest to najbardziej pożądana cecha w mojej hierarchii ale oczywiście również wysoko punktowana. Facet, który ma coś do powiedzenia i potrafi wciągnąć w rozmowę jest intrygujący. Zachęca do bliższego spotkania...
  4. Zdecydowanie. Jeśli Panowie nie jesteście pewni siebie, to większość kobiet klasyfikuje Was do skrzyni z podpisem "pipki". Wiem, że to może być krzywdzące i bezczelne, ale to tylko moje zdanie. Przy facecie, który w siebie nie wierzy trudno czuć się bezpiecznie.
  5. Najważniejsza cecha ze wszystkich możliwych (znów według mnie;)). Odrobina niezaplanowanego szaleństwa to tak niewiele, a zarazem tak dużo w budowaniu związku. Że nie wspomnę już o kreatywności. Spontanicznych facetów można szukać ze świecą. Zresztą kobiet również, a szkoda. Bo z życia trzeba czerpać pełną garścią.
  6. Zapomniałeś dopisać DRAŃ. Bo nie wiedzieć czemu kobiety lubią drani i draństwo je kręci. Może nie na dłuższą metę, ale jednak...
  I cóż tu dodać? Może My po prostu też czasem lubimy zdobywać, ujarzmiać;)
  Hmm... Ja na pewno.

  K.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mnie kręci jak facet jest dobrze wykształcony albo dobrze mówi w obcym języku. Taka słabość :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś w tym jest, kobietom podoba się, że mówię po francusku ;)

   Usuń
 11. zgadzam sie z Twoimi obserwacjami ale dodam jeszcze ze facet powinien być też mądry,bogaty,chojny,inteligentny,szarmancki,ciekawy,wrażliwy ale twardy,odpowiedzialny,zadbany,dobry w te klocki,no i oczywiscie musi mieć polot i klasę..;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bogaty? To moja osoba Cię nie zainteresuje.

   Usuń
  2. pustką wieje od ciebie i takiej osoby nigdy nie znajdziesz

   Usuń
 12. Hmm... Ja bym jeszcze dorzuciła:
  6. Inteligencja
  7. Musi być szarmancki

  OdpowiedzUsuń

Dzięki za komentarz!

- Copyright © Czasem widziane -Metrominimalist- Powered by Blogger - Designed by Johanes Djogan -